wz

 

11.4.2008

Bratislava - Košice - Honza, Patrik

   Cesta do Košic:

První společný výlet v tomto roce nás nasměroval k východním sousedům, konkrétně do Košic. Sraz s Vojtou J., který to vše absolvoval s námi byl v jednu hodinu ráno na Hlavním nádraží. Odjezd z Brna proběhl v 1:30 vlakem, který putoval do Bukurešti a nesl jméno Pannonia. V Bratislavě jsme okusili noční rozjezdy což byl zážitek sám o sobě. Na letiště M.R.Štefánika přijel autobus okolo čtvrté ranní a k vidění toho na Bratislavu bylo docela dost -  2x B757-200 AirSlovakia, CRJ od Lufthansy, dva stroje SkyEurope Airlines, Tu 154 Slovak Air Force, ATR 42 ČSA a přilétnuvší B757 DHL. Vzhledem k dvojitému oplocení se bohužel nedalo fotit. Odlet strojem SkyEurpoe OM-NGD proběhl téměř na minutu přesně v 6:10, let trval pouhých 33 minut. Vytížení letadla nebylo zrovna z říše snů, dle odhadů cca 40%. To nám ani tak nevadilo a několik minut před sedmou jsme se ocitli na letišti Barca. Sky za nedlouho odlétl opět směr Blava a my z vyhlídkové terasy pozorovali přílet stroje ČSA B737-500(OK-CGJ). Čekalo nás ale obrovské překvapení. Vystoupilo z něj pouze 8 lidí:-). Poté již následoval přesun k zastávce a jízda směrem město.

         

    

 

   Pobyt:

Také jízda Košickou MHD stála za pobavení, jak kvalitou tak četností pasažérů. To už jsme se však ocitli na tamějším Hlavním nádraží. Tam jsme se ze zajímavosti zeptali na cenu zpáteční jízdenky Bratislava-Košice což činilo 1036,-Sk, což je v přepočtu na naše zhruba o 200 Kč dražší než naše letenky:-). Poté jsme se vydali směrem Hlavné náměstí, kde následovala prohlídka překrásného centra. Jenže vidina jídla se nezadržitelně blížila, tak jsme si řekli, že to zaženeme pivem. Chuť nás zahnala až do té nejmenší a nejtajemnější uličky v Košicích. Cena nápojů zde byla velice příjemná, čehož jsme bez váhání využili:-). Asi po dvou hodinách se opět ozval hlad. Vydali jsme se tedy dále a znovu nás okouzlila taková podivná zabahněná ulička. Na konci stála restaurace ne zrovna luxusní, vynahradily to ale opět ceny jako např. kopa brynzových halušků za 60,-Sk, což svědčí o všem. Další cesta, z důvodu mnoha času pokračovala přes krásnou Steel Arénu až na nějakou zastávku, kde nás uchvátily autobusy Ikarus, kterými jsme díky jejich řevu jako malí rádi jezdívali. Jenže už je u nás před mnoha lety zrušili

         

         

        

   Cesta zpět:

Po asi půl hodince čekání na lavičce(nebo spíše spánku některých členů výpravy) jsme se vydali zpět na letiště, kde jsme shlédli  přílet Sky Europe(OM-NGE) z Bratislavy a ATR-72(OK-XFD) z Prahy. ATRko opět rozzářilo naše úsměvy, protože jím odlétlo pouhých 5 lidí. Velice vytížená linka. To už nás ale všechny cesty zavedly k přepážce, hodná slečna přepážnice nám na požádání vydala řadu 12(což je u exitu s větším prostorem na nohy) a následovalo čekání na odlet ve 21:10. Stroj, již viděný OM-NGE, chvíli vyčkal na nahození z důvodu bouřky a za pár minut se vznesl směr Bratislava. Nutno podotknout, že blesky z letadla byly vidět naprosto nádherně. Let trval cca 35 minut, se stejnou vytížeností jako ráno a chvíli před desátou hodinou večerní nás opět přivítalo letiště Blava - M.R.Štefánik. Navazujícím autobusem dále na Hlavní nádraží(kde jsme si chvílemi připadali jak v Indii) a na vlak do Brna, tentokráte to byl vlak jménem Galileo Galilei, protože Pannonia měla zpoždění. Příjezd do Brna byl cca v 1:15 a poté úprk do svých domovů.

         

         

  Celkové hodnocení:

Kdybychom měli výlet hodnotit jako ve škole, nepochybně by dostal známku „výborný“. Vše klaplo téměř na 100 procent, byla sranda, prostě nám bylo fajn, rádi si to někdy zopakujeme.